Elfen Lied-Brutalita+trocha perverze=Úžasné anime!

28. října 2008 v 16:30 | Paia |  Elfen Lied Recenze
Moje v pořadí třetí "pořádné" naime se jmenovalo Elfen Lied.Dneska jsem ho dokoukala a myslím že mi dalo hrozně moc...bála jsem se na něj dívat,že by mě třeba nebavilo ale to se nestalo.Bavilo mě.A moc.Pokud nevíte o co kráčí,chcete se na toto anime podívat,nebo se jen něco dozvědět,tak čtete...


Elfen Lied,v překladu Elfí píseň.Příběh o naději,lásce,zoufalství,nenávisti...příběh zasazen do doby která ničemu takovému nepřála.Doba pokroku.

V blízké budoucnosti se vyvinul na zemi nový druh člověka:Diclonius.Na první pohled se dá rozeznat jen tak,že mu z hlavy trčí výrustky podobné rohům.Jenže to není všechno.Díky těmto "rohům" mají jejich nositelé další ruce.Neviditelné ruce.Nazývají se Vektory a mají neuvěřitelnou sílu,většinou mají ale dosah jen dva metry.To však nebrání jejich majitelům v tom aby dělali to co chtějí.

Dicloniusové totiž trpí poruchou psychiky,která je promění ve vraždící monstra(můžeme si to představit jako podvědomí,v němž vás pronásleduje další diclonius v obvazech).Pak zabijí i vlastní rodiče a neuvědomují si to.A stejný případ to byl i s Lucy.

Jednoho dne z chráněného centra pro Dicloniuse uteče jeden z exemplářů.Teda jestli se to dá nazvat útěkem.Lepří by byl spíš volný průchod,při kterém všichni co jí stáli v cestě zemřeli.Všichni až na generálního ředitele.Když už se zdá,že jí nikdo nezastaví,jeden z odstřelovačů jí zraní a jeí tělo spadne do moře.Okamžitě je vyhlášeno pátrání.

A tady začíná příběh Elfen Lied.Je krásný letní den.Chlapec jménem Kouta je na pláži se svou sestřenicí,která ho tajně miluje.Přímo před jejima očima vystoupí z moře nahá dívka s rohy na hlavě.Je to Lucy...i když vlastně není.Z vražedného monstra se rázem stala dívenka která neumí nic jiného než říct Nyu.A podle toho jí také pojmenují.Kouta je z dívky úplně vedle,zvlášť když Nyu začíná mít perverzní nálady:)

Yuka samozdřejmě žárlí a dává to jasně najevo.Nyu,která si nic z toho co bylo nepamatuje pociťuje ke Koutovi zvláštní city...asi jsou to částečně i výčitky svědomí.Postupně se začíná začleňovat mezi ostatní.Ale to jen do doby než se ocitne v nebezpečí.To je v ní pak v mžiku zase Lucy.

Ústav vyslal na svět dicloniuse s krycím jménem sedmička.Její pravé jméno je Nana.Nikdy nezabila člověka...nikdy nebyla jinde než v ústavu.A protože mají její vektory větší rozsah je vybrána jako ten co Lucy přivede zpět...Ale zvládne to??
Postupně se na scéně objevují další postavy jako Mayu,Mariko...Budete odhalovat minulost všech postav...Proč Koutu pronásledují tíživé vzpomínky na sestru?Co s tím má společného Lucy??

Tohel Anime mě dostalo.I když má jen 13 dílů a jeden speciál...ten konec je fantastickej...Možná se vám Lucy bude jevit jako zrůda...ale možná jí pochopíte...po tom co si prožila...taky bych lidi nenáviděla.

Trailer:
Autorem videa je: strawberrypanic
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yamada-kun Yamada-kun | 28. října 2008 v 20:31 | Reagovat

Dobrá recenze,ale v některých věcech mám jiný názor:

1.Nemyslím si,že dicloniusové trpí poruchou psychiky.Lucy byla šikanována,mučena a trpěla.Pak přišel Kouta a stali se z nich nejlepší přátelé.Jenže Kouta jí nakonec zradil-řekl jí,že jede za bratrancem ale on jel za sestřenicí.Měla ho totiž ráda.A když spatřila Lucy Koutu v objetí Yuky...

2. Nana znamená sedm,takže se vlastně jemnuje sedm :)

Všechno.A jen tak pro zajímavost- znáš mangu?Je tam jeden naprosto úchvatný okamžik,kde se Kouta myje ve vaně a přiřítí se za ním Nyu...NAHÁ. XD Elfen lied je německý název,který se usadil téměř všude.Japonsky je název Erufen rito.

Moc pěkné anime. 80% :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama