Prosinec 2011

Nejkrásnější a nejoriginálnější žádost o ruku^^

27. prosince 2011 v 13:20 | Paia |  Blbosti

Každý člověk si občas potřebuje trošku osladit život,aby dokázal uvěřit tomu,že pohádky v životě existují.Já osobně si vždycky pouštím tohle video.Je to nejkouzelnější žádost o ruku,jakou jsem kdy viděla.Slečna je nádherná a její nastávající originální a vtipný.Nevím jak to s nimi je,ale věřím,že tihle dva budou žít šťastně,dokud je smrt nerozdělí:)

Užívám zimy bez sněhu

26. prosince 2011 v 12:58 | Paia |  Paia deníček

Vánoce byly super.Vážně.Bez ironie jak je u mě zvykem.Byly krásný i bez sněhu venku,bez žároviček c oknech a bez spousty dárků.Večer jsme si doma sedli k pohádce,jedli cukroví,rozbalili si co Ježíšek zapomněl pod naším stromečkem...a takhle šťastná jsem už dlouho nešla spát:)
Jen jediné my na tom chybělo...Sempai.Ono je děsně kýčovitý říkat,že si na Vánoce přejete lásku,pohodu,radost nebo jen jediného člověka,ona i ta písnička All I want for Christmas is you je kýčovitá...ale pro mě je to opravdu nejvroucnější přání.
A tak si dneska sbalím tašku a zítra dopoledne vyrazím autobusem,abych ho mohla večer obejmout a zase konečně uvěřit na to,že zázraky se dějí.Nevím jak moc toho můžu napsat,ale ono jsou slova častokrát zbytečná a asi i teď.Je to takový ten pocit bušení srdce,když se podíváte z okna na oblohu a víte,že někde je ten druhý a taky se na ní kouká.Ten hřejivý pocit,když si představíte,jak vás drží za ruku.Ta chvilka zachvění ,když po nekonečně dlouhé době konečně uvidíte na nástupišti stát vysokou postavu a vy jste si jistí tím,kdo to je.Ta radost,když si padnete kolem krku a uslyšíte milovaný hlas říkat "Ahoj".Pokud by za něco stálo strávit tisíc let v temné kobce,tak za tohle.Za to když usínáte a víte,že někam patříte.K někomu...:)

Dárek ^^

24. prosince 2011 v 16:00 | Hikate |  ○Aktuality
Hik se rozhodla že vám dá malý dárek ^^


Heslo je : hikate-paia

Obsahuje to:

Pár Textur, brushů, textury na avatary a pár fontů ^^

Christmas cosplay

24. prosince 2011 v 14:30 | Hikate |  Cosplay
I ze svého oblíbeného cosplaye, můžete udělat Vánoční ;)


Christmas anime / manga pictures

24. prosince 2011 v 12:00 | Hikate |  Ostatní Anime
Várka Vánočních obrázků ^^


Dáme si anime koledy ;)

24. prosince 2011 v 10:30 | Hikate |  Ostatní Anime
Znáte koledy? a co když je zpívá někdo jiní? třeba Vocaloidi? ;)
Posloucháme otaku koledy! ^^

Jak všem ukázat, že jste pyšný otaku / japanofil a nestydíte se za to

24. prosince 2011 v 9:30 | Hikate |  Návody
Určitě to znáte - někdo na vás má hloupou narážku ohledně toho, že se díváte na anime, čtete mangu a máte rádi Japonsko.
Uráží vás, vaši oblíbenou mangu/anime/postavu?
Určitě vás to naštve nebo rozesmutní.
Šikanují vás za to? Vaši rodiče vám to zakazují? Učitelé si na vás zasedli?

Právě proto píšu tenhle článek - já se přes tohle všechno totiž přenesla a pokusím se Vám poradit, jak to můžete zvládnout i vy.

1.Začátek
Ještě o vašem otakismu nikdo neví?
To je výborné - můžete začít dobře a navodit i dobrý průběh.

-Začněte kamarády. Řekněte jim, že jste našli vážně zajímavou a zábavnou věc. Když jim řeknete anime nebo manga, někdo si představí hentai, jiný dívky s velkýma očima a někdo nebude vědět o co go.
Nejdřív jim vysvětlete, že hentai je jenom jeden žánr a mezi anime a mangou můžete najít jak pohádky pro malé děti, tak i psychologické horory. Pokud má tvůj kamarád rád např. detektivky, pusťte si spolu Death Note.
Pokud má rád bojování, nezapínej mu hned Naruto nebo Bleach - jsou to anime, které nemusí(ale i můžou) udělat prvním dílem na člověka dojem. Zkus mu zapnout Final Fantasy nebo Evangelion - hlavně pro kluky ;)
Holky se dobře chytají na Vampire Knight, I love my younger sister, K-on! a Nana.

-Rodiče jsou další na řadě. Pokud se ti povedete přesvědčit nějakého kamaráda/kamarádku, aby se na anime/mangu koukl a toho dotyčného to chytne a nebo to začne akceptovat, máš skoro vyhráno. Ale rodiče jsou někdy velkým problémem. Nějací to vezmou v pohodě a třeba se taky na nějaký anime nebo mangu kouknou.
Ale co když máš přísné rodiče?
Začala bych lehce - Japonskem. Úplně "jakobynic" prohoď, že jsi někde četl/a o Japonsku a že tě to zaujalo. A že se ti líbí jejich umění. Pokud to rodiče přijmou s nadhledem, semtam o tom promluv a zkus třeba říct, že tvůj kamarád/kamarádka se o to začal/a zajímat taky.
Pomalu se k tomu dopracovávej, jako když maluješ tahy obrazu - každý tvůj tah má smysl a nakonec vytvoří velké dílo.
Mí rodiče si takhle zvykli - doma někdy děláme japonská jídla, rodiče mi dovolují kupovat si anime/manga/japonské věci a třeba mi koupí i nějakou tu knihu nebo mangu. ;)

- Učitelé a spolužáci jsou další kapitola. U nich musíš začít polehounku. Začni se o tom lehce bavit, když se tě někdo zeptá proč se na to koukáš, usměj se a řekni "Protože je to skvělý a porozumíš spoustě věcem".
Zkus někomu nějaké anime doporučit, třeba ho to chytne a bude se dívat s tebou. Pokud si tě někdo začne dobírat,, neukazuj mu svou slabost a jen se usměj a řekni něco ve smyslu "Oka tvůj názor, ale mě nezajímá" a nebo, pokud to dokážete (a já to často dělám) tak člověka ignorujte, nedívejte se na něj a když skončí tak se na něj překvapeně podívejte a řekněte "Promiň, tys něco říkal? Neposlouchal jsem tě." Otočte se a dělejte jakoby nic.¨
Zní to zvláštně, ale když budete lidi ignorovat, nebudete jim ukazovat své slabé stránky, tak by si vás neměli začít dobírat.

2.Začali jste špatně
I to se může stát. Podíváte se na anime/přečtete mangu a hend začínáte běhat po bytě a řvát japonská slova? Nebo i po škole?
To je dost špatný začátek a okolí si o vás začne myslet kdo ví co. Tak ať si myslí! Buďtě hrdý otaku!
Když na vás budou mít ostatní narážky a smát se vám, zkuste je odbít. Ale pozor - pokud stále dokola nějakému kamarádovy, který se na anime nekouká a mangu taktéž nečte, říkáte o tomhle, mohlo by ho to začít nudit a nebo štvát.
Já mám kamarádku, která anime ani mangu nemá ráda, ale akceptuje to, poslouchá mě a dokonce se mnou byla na Advíku a užila si to tam! :)
Jak toho docílit? Zkuste být na toho člověka milý - dejte mu opsat úkol, vysvětlete látku, bavte se spolu i o jeho končcích - on pak pocítí i jisté sympatiie a vy se mu budete moci vypovídat i o manze kterou jste včera četli ;)
U rodičů a učitelů to bude těžší, ale vždy je tu jedna věc, kterou můžete vše napravit - známky.
Asi si říkáte "pěknej opruz" ale řeknu to narovinu -poslouchejte na hodinách.
Já se skoro vůbec neučím, ale mám dobré známky, protože poslouchám o hodinách. Učitelé si mě proto nedobírají, rodiče nemůžou říct, že mi anime a manga zhoršují známky ;) A před učiteli i rodiči se můžete semtam vyšvihnout i tím, že jim z Japonska řeknete nějakou zajímavost. A pokud je dotyčný dospělý chápavý, tak pochopý, že vám to může i v mnoha věcěch pomoct :)

Co se týče okolí, já na tom byla dost těžce - u rodičů jsem začala pomalu a vyšlo mi to, ale ve škole ne. Začala jsem moc rychle a všichni na mě koukali jak na blázna - ALE. Udělala jsem to ve 4.třídě, tudíž to věděla jen naše třída. Když jsem se dostala do 6. tř. a tudíž i na druhý stupeň, začali se to lidi dozvídat a v sedmé třídě, když jsem šla po škole, spousta lidí na mě pořvávali hnusné věci. A tak jsem začala odzačátku.
Měla jsem pár kamarádek ze školky v osmičce a tak jsem se s nima začala bavit - pak s jejich kamarádkama a až jsem se nakonec bavila se všema holkama z té třídy :D Začala jsem používat vtipy, dvojsmysly a začala vymýšlet různé hlášky - a bavila jsem se s nima jen ve škole a na volitelkách.
Polehoučku a pomalu mě za chvíli znala celá škola jako tu divnou. Tak jsem se ve třídě začala snažit, kamarádila jsem se spolužákama ostošest a začala ve třídě organizovat akce. Když někdo potřeboval pomoct, tak jsem pomohla - a tak si mě začali ve třídě vážit a brát mě jako "normální" kamarádku. Přes kamarády mých spolužáků, jsem se začala přátelit i z lidmi z jiných tříd a teď mě už všichni neberou zas tak špatně ;) Nikdo na mě nepokřikuje, našla jsem si spoustu kamarádů a je mi líp.
A proto doporučuju - snažte si najít kamarády - ti jsou začátek všeho ;)

3.Otaku přátelé
Lidé, kteří sdílejí váš koníček - skvělé ne? Ale jak si takové najít?
Projíždějte otaku blogy a stránky které se týkají určitých anime a mang (např. Konoha.cz, nebo Hokage.cz) najdete někoho, jehož příspěvky vám přijdou sympatické a souhlasíte s ním v názorech? Zkuste mu napsat. Opravdu za zkoušku nic nedáte. Už jsem si našla pár skvělých přátel :) Často úplnou náhodou, ale vůbec toho nelituji ;)

4.Cony
Ano, Cony jsou další věc, která se Otaku týká.
Con je určitý sraz (né jenom otaku), kde se schází lidé určitého koníčku.
U nás existuje několik otaku conů - Animefest v Brně, Advík v Praze a Akicon taktéž v Praze... Je jich víc.
Na Slovensku je to třeba Comics salón.
Nejlepší je na kon, jít s tím, že už máte nějaké známé, kteří tam jdou taky a třeba se k nim přidat. Vyhlédněte si předem přednášky na které chcete jít.
A jak na rodiče? Řekněte jim, že chcete jít na Japonský festival, kde budou přednášky a workshopy.


Snad tenhle článek není úplně k ničemu a v něčem vám pomůže ;)

Narutovo oiroke cosplay

22. prosince 2011 v 20:31 | Hikate |  Naruto Obrázky
Takže mi to s těma článkama každej den nevyšlo - jsem každej den tak unavená že spím třeba i čtři hodiny přes den a 12 hodin přes noc -.- Hrůůůza moc práce


Manga boys

14. prosince 2011 v 19:59 | Hik~chan |  Ostatní Anime
Rozhodla jsem se že přispěji aspoň jedním článkem denně - asi mi to moc dlouho nevydrží :P

Galerka nejrůznějších kluků které mám v PC :D /je jich poměrně dost ^^/

(Z Google.com, Facebook.com a deviantart.com ^^)Záhlaví - Cat

12. prosince 2011 v 14:50 | Hik~chan |  ○Aktuality
Nový des je tu! ^^
Dlouho jsem přemýšlela co bych mohla udělat a najednou jsem narazila na tenhle super sexy obrázek! ><
Takže jsem z toho hned musela udělat záhlavko :D
Snad se líbí ^^

Sekaiichi Hatsukoi - I´m with you

4. prosince 2011 v 21:21 | Hikate |  Hikate
Takže udělal jsem další AMV ^^ Zase Sekaiichi Hatsukoi - poslední dobou jsem do SiH totálně zažraná! :DDD


Arigato za shlédnutí ^^

Linkova ukolébavka od Páji a Molly:)

3. prosince 2011 v 17:06 | Paia |  Paia deníček
Tak tady to máte,naše vrcholné dílko,natáčené v Plzni na Košutce,v lesíku kousek od silnice...bohužel,nepovedené záběry do videa dát nešly,ono všeobecně s tím videem moc co dělat nešlo,jelikož bylo v nějakém zvláštním formátu,který nešel nacpat vůbec do žádného programu.Naštěstí mi pomohli Sempai a youtube:) Ale hlavní dík tu patří Molly,mojí spolužačce,která se propůjčila ke hraní na xylofon(který sama sehnala,ale paličku jsme si musely půjčit ze školní hudebny:D) a hlavně přinesla stativ a svůj mega giga super drahý foťák na který se bojím sáhnout,abych s ním něco neudělala:D A i když jsme nic nevyhrály,tak to vůbec nevadí,protože to odpoledne,kdy jsme natáčely bylo plné nepovedených záběrů a výbuchů smíchu.Každopádně doufám,že se vám naše hudební dílko bude líbit^^

Pohled z okna

3. prosince 2011 v 9:33 | Hikate |  Hikate deníček
Poslední dobou mám chuť vypisovat se... Řekněmě že tenhle článek bude jen splácanina mých pocitů/myšlenek. Nejdříve bych začala výhledem z mého okna. Mám postel naproti oknu a když si někdy lehnu na palandu k sestře a otočím se oknu, cítím se jako v prapodivném Wonderlandu. Ve dne si toho nevšimnete, ale v noci... Vidítě obrovskou tmu a v dálce spousty a spousty světel. Jednou když mi bylo mizerně a zase jsem ležela na téhle palandě a podívala se oknem, napadla mě dost spontální myšlenka - připomínalo mi to Sunu neboli Písečnou vesnici :D To co se předemnou rozprostíralo, vypadalo jako spousty zhaslých domů a úplně nakonci, ty světla, vypadala jako zdi města :) Byla to docela fajn představa.
Když nad tím tak přemýšlím, tak tohle okno tvořilo mé dětsví - jak jsem poznala že je Zima? Probudila jsem se a viděla jsem, že les, který jde z mého okna vidět je zasněžený. Na Jaře na jednom z nejvyšších stromů seděli ptáčci, v Létě svítilo slunce a celý pokoj byl zaplaven slunečními paprsky - a na podzim byly listy barevné :)


Moje mamka vaří cuketově :D Vím zní to divně, ale doma teď všichni už nějakou dobu drží dietu a mamka hojně používá cuketu jako dochucovadlo xD Né že by mi to vadilo, ale když ona to dává do všeho... :D Špízy - cuketa, rizoto - cuketa, špagety - cuketa, saláty - cuketa... CUKETY EVERYWHERE!
Yaoi gifs are hard to find.

Mám divnou náladu - čtu spooooooousty yaoi mang. Zase mě to chytlo, víte. Našla jsem zase nějaký dobrý :DD
Navíc má závislost na Sekaiichi Hatsukoi ještě neskončila :D Nakamamura-sensei - vy jste normální bohyně :DD
Vážně Yaoi je svělý - zkuste to někdy ;P

Na Vánoce bych měla dostat externí disk - už se ho nemůžu dočkat ^w^ Dobře, budu ho mít se sestrou... teda kromt oho yaoi, to si budu asi muset nechat v notebooku :DDD T.T
A lahůdečka nakonec :DD


Džá ne~ To říkají japonci když se loučí, asi to znamená "tak čau" :DDD