Listopad 2012

Knowing that faith is all I hold

21. listopadu 2012 v 16:03 | Paichichi |  Paia deníček
(art by nighty)

Ztratila jsem se.Ve tmě.Moje světlo je pryč, asi ho někdo uhasil.Byl to malý plamínek, malý, daleko, ale hřál.Nebo víra v to že hřeje byla tak silná, že jsem tomu věřila.To krásné teplo, které mě objímalo.To světlo...mám totiž strach ze tmy. A vlastně i z toho, že už bych nikdy nenašla cestu. Možná, že ta cesta tam je jen tehdy, když to světlo je.Pořád doufám v to, že jsem jen zašla moc daleko, že jsem na chvilku zavřela oči a ztratila směr a dříve nebo později zase uvidím to malé a mihotavé.
Ale možná, že to tak má být.Možná mi mělo jenom ukázat správný směr a pak zářit někoho jiného.I když bych si přála, abych to byla já...a zbývá mi jen víra.Víra v co?V Boha?V budoucnost?V samu sebe?V to,že není pryč? Knowing that faith is all I hold...
Nevím, jestli zůstat sedět na místě, nebo zkusit jít.A zajít tak ještě hlouběji do tmy...já vlastně ani nevím, proč tohle píšu, jen asi proto, že když to píšu, naděje se mi vrací.Když nad tím vším přemýšlím, když ťukám do kláves, nemám čas myslet na to, že už to možná takhle zůstane.Ale i tak to bolí, nezastírám.A pláču. A tím víc to bolí, protože vím, že slzy všechny plameny hasí.Víte...raději bych shořela, objala tu záři a nechala se jí pohltit, než o ni přijít.Tak hrozně se bojím bez ní žít, vlastně ani nevím, jaké to bez ní je.Jako kdyby se celý můj život dal popsat jenom jí...a přitom tu je jen chvilku.Prosím, vrať se mi.Jsem ztracená.Bojím se.

"Hope" is the thing with feathers -
That perches in the soul -
And sings the tune without the words -
And never stops - at all -

And sweetest - in the Gale - is heard -
And sore must be the storm -
That could abash the little Bird
That kept so many warm -

I've heard it in the chillest land -
And on the strangest Sea -
Yet - never - in Extremity,
It asked a crumb - of me.
-Emily Dickinson